Członkowie Klubu 42,2 Wojtek Jabłonowski i Damian Badziąg wzięli udział w biegu orgaznizowanym przez Gminny Klub Sportowy Kaszubi Luzino.

Kaszubska Piętnastka to wymagający bieg, którego trasa wiodła w okolicach Ścieżki zdrowia i punktu widokowego, gdzie ulokowany jest kamień upamiętniający Ks. Jerzego Popiełuszkę. Oprócz biegu głównego na 15km wyznaczono też bieg na dystansie 6km i trasę nordic walking. W sobotni poranek temperatura mimo wiosny bardziej letnia, taka która biegaczom utrudnia zadanie.

W punkt 11:00, po strzale startera biegacze i kijkarze wystartowali na trasę która później rozdzielała się na dystans 15km i 6km. Klubowicze 42,2 wybrali bieg na 15km. Wojtek od samego startu traktował bieg jako sprawdzenie formy przed kolejnymi biegami, Damian zaś postanowił pobiec najmocniej jak potrafi. Trasa prowadziła głównie przełajem z licznymi podbiegami i zbiegami gdzie pod osłoną drzew temperatura była znośna, jednak odcinki po asfalcie biegnące rozgrzanymi ulicami Luzina były bardzo wymagające.

Klubowicze z powodzeniem pokonali trasę i wbiegli na metę z dobrymi czasami i uzyskali dobre miejsce w klasyfikacji OPEN:

Damian Badziąg 26 miejsce OPEN, 11 w kategorii M30-39 z czasem 01:04:17

Wojtek Jabłonowski 36 miejsce OPEN, 9 miejsce w kategorii 40-49 z czasem 01:06:09

Bieg w Luzinie od strony organizacyjnej był dopięty na ostatni guzik i nie można powiedzieć nic złego o tej imprezie. Kaszubi z Luzina pokazali swoją ludową gościnność i nie zabrakło tradycyjnej kaszubskiej drożdżówki i chleba ze smalcem po biegu.