MAMY PUDŁO W ŻUKOWIE

Sezon biegowy w pełni, niemal co weekend występujemy w zawodach biegowych. W ubiegły weekend koszulki Klubu 42,2 można było zobaczyć m.in. w Żukowie i w Gdyni. W Żukowie świetny występ zaliczył Marek Andryskowski - oto jego relacja:

"W dniu 13.05.2018 odbył się start w XXVII Żukowskich Biegach Przełajowych – 5km. Trasa biegu była bardzo zróżnicowana, start od razu pod górę i tak cała trasa podbiegi i zbiegi. Pogoda nas nie rozpieszczała, było bardzo ciepło i wietrznie. Dlatego czas nie był tak rewelacyjny, ale prawie żaden z biegających nie osiągnął super wyniku. Ja w tym biegu osiągnąłem za to bardzo dobre drugie miejsce w swojej kategorii tj. M50. Jest to mój kolejny sukces w tym roku (już trzecie podium). Jeszcze brakuje mi zajęcia pierwszego miejsca, ale cel jest. Będę próbował. Startujących było 120 ja byłem 54 z czasem 23.39. Do 1-wszego miejsca zabrakło tylko i aż 1.30min."

W niedzielę odbył się także kolejny start z cyklu Grand Prix Gdyni - Bieg Europejski. Klub 42,2 reprezentowało tam aż 12 osób. Tradycyjnie pojechaliśmy razem busem. Wspólne wyjazdy stają się powoli atrakcją samą w sobie - atmosfera przedstartowa a potem wspólny powrót i radość z wyników bardzo nas łączą. Trasa 10 km tym razem "odwrócona" w stosunku do Biegu Niepodległości - przez większość uznawana za najszybszą w całym Grand Prix. Problemem okazała się, podobnie, jak w Żukowie pogoda. Było bardzo ciepło i przez większość trasy biegliśmy w słońcu, jednak dla Tomka i Justyny nie były to przeszkody, które mogły zabrać im świetnych wyników życiowych.

Warto wspomnieć, że Klub 42,2 biegł także aby pomóc Arkadiuszkowi z Nowej Wsi Lęborskiej. 34-letni Arkadiusz w 2002 roku doznał urazu kręgosłupa szyjnego oraz porażenia kończyn dolnych i górnych. Do codziennego funkcjonowania i spełniania marzeń, również sportowych niezbędny jest leżący rower rehabilitacyjny HANDBIKE.Fundacja Banku PKO BP wpłaca kwotę za każdego startującego z hasłem "Biegnę dla Arka".

Szczególne podziękowania za świetne foty dla AK-ska Photo.

Nasze rezultaty:

Tomasz Durzyński - 0:39,13 (PB)

Krzysztof Koiszewski - 0:42,09

Karol Młyński - 0:42,51

Justyna Głuchaczka - 0:43,48 (PB)

Marek Wątroba - 0:44,46

Marcin Kożyczkowski - 0:46,33

Izabela Koiszewska - 0:47,50

Zygmunt Miszke - 0:50,01

Tomasz Tutak - 0:54,53

Dorota Wątroba - 1:05,05

Łukasz Dorożyński - 1:09,21

Anna Meyer - 1:09,23

W najbliższy weekend kolejne starty. Trzymajcie za nas kciuki i śledźcie relacje na stronie.