Krystian Springman w ubiegły weekend zainaugurował swój sezon triathlonowy. Inauguracja tegorocznych startów wypadła bardzo efektownie. Oto relacja Krystiana z tych zawodów:

"Po raz czwarty wystartowałem w zawodach tri na dystansie ½ Ironman. Tym razem na rozpoczęcie sezonu wybrałem Bory Tucholskie czyli Triathlon Charzykowy. Założenie było proste: popłynąć szybko ale lekko, na rowerze i biegu dać z siebie jak najwięcej i pobić ubiegłoroczną życiówkę z Gdyni 5:25:50.

- woda (1960 m) 36:12

T1 2:35

-rower ( 90,4 km) 2:42:10 ze średnią 33,6km/h

T2 1:38

-bieg ( 21,1km) do 10 km szło wyśmienicie ze średnią 5:02 na km, niestety nadszedł kryzys i kończę półmaraton w 1:56:06.

Końcowy wynik 5:19:02 daje mi 56 miejsce open i wielką radość, że początek sezonu startowego daje nadzieję na coraz lepsze wyniki. W sierpniu na Ironman 70.3 w Gdyni jeszcze raz powalczę !!!"

W miniony weekend kilku innych członków Klubu startowało także w zawodach biegowych. 16 06 2018 odbyła się III edycja Biegu Dwie Wieże na trasie Lubiatowo - Stilo (15,2km). Klub reprezentowali - Izabela Koiszewska, Tomasz Fierka i Krzysztof Koiszewski.

16 czerwca 2018 r. w Maszewie Lęborskim podczas VI Festiwalu Biegów i Marszów „GO NORTH”,  Klub 42,2 w klasyfikacji ogólnej reprezentowało 4 członków: Zygmunt Miszke, Tomasz Durzyński, Piotr Sikora oraz Małgorzata Lipska. Całe wydarzenie składało się z biegów w zróżnicowanej kategorii wiekowej. Docenić należy również udział dzieci
i młodzieży, podzielonych na kategorie od przedszkolnej do klas VII/VIII w tym gimnazjalistów.

Członkowie klubu uplasowali się następująco:

1.      Tomasz Durzyński- 5 miejsce klasyfikacja mężczyzn open

2.      Piotr Sikora - 20 miejsce klasyfikacja mężczyzn open

3.      Zygmunt Miszke – 18 miejsce klasyfikacja mężczyzn open

4.      Małgorzata Lipska - 8 miejsce klasyfikacja kobiet open

Bieg został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Cewicach, filia w Maszewie, przy współudziale Międzyszkolnego Klubu Sportowego Fighter. Dla każdego z uczestników został przewidziany słodki poczęstunek za co serdecznie dziękujemy.