W ubiegłą niedzielę - 12 lutego - odbył się pierwszy z biegów tegorocznego cyklu biegowego Grand Prix Gdyni - Bieg Urodzinowy z PKO BP. Cykl 4 startów, który zaczyna się co roku w lutym wpisał się na stałe w kalendarz najlepszych imprez biegowych na Pomorzu.
Bieg Urodzinowy startuje zawsze w pierwszy weekend po 10 lutego - na pamiątkę nadania w 1926 roku praw miejskich Gdyni.
Tegoroczny Bieg Urodzinowy odbył się w zmienionej formule - trasa była wytyczona w odwrotnym kierunku w stosunku do tradycyjnego przebiegu - zapowiadała się walka o rekordy życiowe - z przekroju wynikało bowiem, że będzie mniej podbiegów w drugiej części biegu.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowało w Gdyni kilkanaście osób - Justyna Głuchaczka, Anna Komorowska, Wojciech Jabłonowski, Damian Badziąg, Tomasz Durzyński, Marcin Stenka, Grzegorz Tracewicz, Marek Wątroba, Mirosław Ostrowski, Michał Bojanowski, Marek Piotrowski, Tomasz Tutak oraz pierwszy raz w naszym gronie - Krzysztof Szumała. Warunki na trasie okazały się bardzo trudne - temperatura wahała się w okolicach -8oC, wiał ostry wiatr. Pomimo tego padło wiele bardzo dobrych rezulatatów - przywieźliśmy wiele rekordów życiowych. Poniżej krótka fotorelacja.

     

 

 

Nasze medale :)