W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego.

W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast.

Nasz klub włączył się w państwową inicjatywę i dołączył do szerokiego grona biegaczy.Tradycyjnie w niedzielę klubowicze wykonali ponad 15 km trening i na wezwanie lęborskiego biegu zareagowali: Sylwia Formella, Marek Wątroba, Michał Bojanowski, Izabela Hrycyk, Robert Książczak i Grzegorz Tracewicz.

Bliżniacze biegi odbywały się w całej Polsce, Wsparliśmy jako klub jeszcze bieg, który odbyl się w Strzebielinie. Tam reprezentowali: Marek Wątroba oraz Damian Badziąg.

 

 

 

Foto by Janusz Częstkowski