Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Gdyński triathlon to największa w Polsce impreza triathlonowa. Na dystansie Sprint i 1/2 Ironman wystartowało ponad 3200 osób z całego świata. Pływanie w zatoce z wyjściem na Skwer Kościuszki oraz piękna meta na plaży dodają uroku zawodom. Klub 42,2 w tym roku reprezentowali Anna i Krystian Springman. 

Ania zadebiutowała w triatlonie na dystansie Sprint ( 750 m pływanie +20,5 km rower+5 km bieg ) z wynikiem 1:26:25 i zajęła 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

"Udało mi się zrealizować założony cel:) chciałam złamać 1:30:00 a tu taki prezent. Woda rewelacja mimo przepychanek i kilku podtopień wychodzę po 15 minutach ( 3 w ktegorii) . Na rowerze mocno wiało ale i tak udało mi się przejechać ze średnią 30,2 km/h. Najmniej obawiałam się biegu jednak szybko przekonałam się, że jako ostatnia dyscyplina jest on najtrudnieszy. Mimo kalejdoskopu uczuć na trasie po dotarciu na metę poczułam żal, że to już koniec."

Krystian po raz 3 w życiu ukończył 1/2 Ironmana ( 1,9 km pływanie + 90 km rower + 21,1 bieg) z wynikiem 5:25:18.

"To były trzecie zawody tri w tym sezonie, czułem się zmęczony i nie wiedziałem jak będzie na trasie. Wyszedłem z wody po 37 min, w dobrym czasie strefa T1. Rower na początku bardzo ciężki. Podjazdy pod Koleczkowo, Nowy Dwór Wejherowski nie dawały szansy na rekorodowy czas. Udało się wykręcić śr. 31,7 km/h. Na półmaratonie w końcu czułem się dobrze (5:17 na km) i udało się pobić tegoroczną życiówkę z Suszu o minutę. Jestem mega szczęśliwy i zmęczony - 2 połówki i ćwiartka w 6 tygodni dały w kość :):)"