Taki oto plakat będzie można zauważyć na ulicach Lęborka.

Jak co roku Bieg jest bez opłaty startowej,

jednak jeżeli ktoś z Was będzie miał ochotę,

będziemy zbierali do puszek dla Zuzi Małej Wojowniczki

do czego bardzo Was zachęcamy 

W ubiegły weekend członkowie Klubu startowali w zawodach w kilku miejscach w kraju.

W Wicku sukces odnotował Wojciech Jabłonowski podczas V Biegu z Pochodniami: ".Mój pierwszy start w Wicku, na tydzień przed Jakubem miał byc mocnym przetarciem i sprawdzianem formy.. i tak było, późna pora biegu przy moim obecnym stylu pracy powodowała niepokój - o tej porze to ja juz muszę spać, a nie biegać..ale co tam ..wystartowałem ostro..za ostro, tak że musiałem się hamowac, a i tak pierwszy km zaliczony w 3:36, potem juz tylko utrzymac tempo i dobiec..no i poszło ..przy okazji pb na 5km , 8 w open i 3 w kat.. po biegu szybki zjazd do domu i spać... teraz Jakub..i mam nadzieję że wreszcie w Lęborku wyjdzie i na jakiś rekord.".

 

Tymczasem w Gdańsku w triathlonie wystartowała Anna Springman i Krystian Springman. Anna uplasowała się na 4 miejscu w swojej kategorii (02:43:00), Krystian pobił swój rekord życiowy z czasem 02:37:09.

W ostatnią niedzielę zawodnicy naszego Klubu stawili się na starcie maratonu w Gdańsku, Orlen Warsaw Maraton w Warszawie oraz półmaratonu w Poznaniu.

Marek Piotrowski startował w biegu towarzyszącym Orlen Warsaw Maratonu w Warszawie na dystansie 10 km.

Justyna Głuchaczka zadebiutowała w roli pacemakera na trasie półmaratonu w Poznaniu. W ekipie pacemakerów występowała obok Jacka "Mezo" Mejera. Justyna prowadziła biegaczy na czas 1:55 - gratulujemy.

Maraton w Gdańsku odbył się już po raz 5, od 2 lat nasi członkowie biorą w nim udział. W tym roku startowali - Marek Andryskowski, Tomasz Durzyński, Marcin Kożyczkowski, Tomasz Litwin, Tomasz Tutak i Marek Wątroba. Niemal wszyscy zaliczyli rekordy życiowe, w tym Tomek Durzyński i Tomek Litwin rewelacyjnie zadebiutowali w swoim pierwszym oficjalnym maratonie masowym. Oto relacje naszych niektórych zawodników: