W ubiegły weekend członkowie Klubu startowali w zawodach w kilku miejscach w kraju.

W Wicku sukces odnotował Wojciech Jabłonowski podczas V Biegu z Pochodniami: ".Mój pierwszy start w Wicku, na tydzień przed Jakubem miał byc mocnym przetarciem i sprawdzianem formy.. i tak było, późna pora biegu przy moim obecnym stylu pracy powodowała niepokój - o tej porze to ja juz muszę spać, a nie biegać..ale co tam ..wystartowałem ostro..za ostro, tak że musiałem się hamowac, a i tak pierwszy km zaliczony w 3:36, potem juz tylko utrzymac tempo i dobiec..no i poszło ..przy okazji pb na 5km , 8 w open i 3 w kat.. po biegu szybki zjazd do domu i spać... teraz Jakub..i mam nadzieję że wreszcie w Lęborku wyjdzie i na jakiś rekord.".

 

Tymczasem w Gdańsku w triathlonie wystartowała Anna Springman i Krystian Springman. Anna uplasowała się na 4 miejscu w swojej kategorii (02:43:00), Krystian pobił swój rekord życiowy z czasem 02:37:09.

Największa grupa wyruszyła na Karkonowski Festiwal Biegowy "Chojnik 2019". Wystartowaliśmy na niemal wszystkich dystansach biegów górskich - na 102 km Justyna Głuchaczka, która wśród kobiet na tym morderczym dystansie uplasowała się na 2 miejscu!. Największa grupa startowała w biegu na 71 km - Damian Badziąg, Krzysztof Koiszewski, Marcin Kożyczkowski, Tomasz Tutak i Marek Watroba. Na 46 km pobiegł Tomasz Litwin a na 29 km trzy zawodniczki - Izabela Koiszewska, Małgorzata Lipska i Dorota Wątroba. Oprócz zawodników obecni byli z nami przyjaciele i rodziny.

Wszyscy członkowie Klubu ukończyli w przewidzianym limicie swoje biegi. Warto zaznaczyć, że był to już drugi wyjazd lęborskich biegaczy pod Zamek Chojnik. Podobnie jak w tamtym roku bawiliśmy się świetnie, już zarezerwowaliśmy miejsca na przyszły rok. 

Na trasie panowały bardzo trudne warunki, praktycznie cały czas towarzyszył nam deszcz, wiatr i mgła. Biegaliśmy po bardzo trudnej technicznie trasie, pomimo tego okazało się, że jesteśmy dobrze przygotowani nawet na takie wyzwania. W niedzielę mogliśmy zrelaksować się w termach.

ZDJĘCIA PONIŻEJ: zbiory własne, Jacek Deneka, F. Basara, BikeLife, Marcin Oliva Soto, P. Dymus