30 grudnia nasz Klub zorganizował już po raz trzeci bieg Sylwestrowy. Nie było łatwo - obawialiśmy się, że pogoda zniechęci wielu biegaczy i kijkarzy. Nasze obawy były niepotrzebne - na starcie zjawiło się 164 zawodników, którym zaproponowaliśmy start na 3,5, 7 i 10,5 km. Na najdłuższym dystansie zwyciężył wśród mężczyzn, podobnie jak przed rokiem Błażej Król (37:40 - rekord trasy), drugi był Artur Nowicki a trzeci Mateusz Badziong, wśród kobiet najlepsza była Beata Wegner, druga była Justyna Głuchaczka (Klub 42,2), trzecia Joanna Wojciechowska. Warto wspomnieć, że nagrodę dla najstarszego uczestniak biegu odebrał Jan Lipski (M70), który ma na koncie 129 biegów maratońskich i 12 stukilometrowych.

Klub 42,2 bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji III Biegu Sylwestrowego - wolontariuszom z I LO im. S. Żeromskiego, Grupie Sportex, Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, Piekarni Darżnik, Nadleśnictwu Cewice i Urzędowi Miasta Lębork.

Zdjęcia poniżej wykonali: https://www.facebook.com/akskaphoto/ , Marcin Kapela (Dziennik Bałtycki) pozostałe pochodzą z archiwum Klubu 42,2.

Błażej Król

Beata Wegner